Gazeteciler Cemiyeti | Selçuk Sümer’i andık
22088
single,single-post,postid-22088,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Selçuk Sümer’i andık

1

14 Oca Selçuk Sümer’i andık

Gazeteciler Cemiyeti’nin eski Başkan Vekillerinden Selçuk Sümer, ölümünün onuncu yıldönümünde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Törende konuşma yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, törene katılanların neredeyse tamamının üzerinde Selçuk Sümer’in emeğinin bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

“Selçuk Abi’yi bir kez daha hatırlamak ve anmak üzere bir araya geldik. Selçuk Abi gittikten sonra Cemiyet’te şöyle bir gelenek oldu; üyelerimiz birbirlerine kızdıklarında, ‘Bak Selçuk Abi olsaydı, şöyle yapardı’ demeye başladılar. Onun yaptıkları öylesine yerleşmiş ki, örnek olarak hep onun adı geçiyor. Selçuk Abi zaten bizimle yaşıyor, belki bedenen bizden uzaklaştı ama o kadar uzun yıllar beraber olduk ki, hepimize öğretisi, iyiliği, dostluğu dokunmuş, nev-i şahsına münhasır bir kişiydi.

Benim daha iyi çalışmam ve düzgün bir insan olabilmem için, bir abi olarak yol gösterirdi. Tutumlu olmak, araştırmadan bir şey almamak gibi ilkeleriyle, kılı kırk yaran anlayışıyla hepimize emeği geçmiştir. Ne yazık ki, sonsuzluğa yolcu ettiğimiz insanlar bir daha gelmiyorlar ama biz anılarıyla ve sevgi halesiyle içimizde yaşatıyoruz. Ruhu şâd olsun…”

Selçuk Sümer’in eşi Prof. Dr. Nilgün Sümer de, törene katılan Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ve Cemiyet üyelerine teşekkür etti.