Gazeteciler Cemiyeti | Haber: Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını takdirle izliyoruz
19050
single,single-post,postid-19050,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Haber: Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını takdirle izliyoruz

image

28 Oca Haber: Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını takdirle izliyoruz

Hansjörg Haber, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’i kabul etti

ANKARA- Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber Gazeteciler Cemiyeti’nin çok önemli çalışmalara imza attığını, bu hizmetleri takdirle izlediklerini söyledi.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’i makamında kabul eden Büyükelçi Haber iki yıl süren Özgürlük için Basın projesine AB’nin destek vermiş olmasından mutluluk duyduğunu söyledi. Haber, “Sizler ülkenizde demokrasinin derinleşmesi, özgürlük ortamının genişlemesi, basın özgürlüğünün güçlendirilmesi çabalarınızda her zaman AB’yi ve buradaki AB delegasyonunu yanınızda göreceksiniz,” dedi.
Büyükelçi Haber Türk basınının içinden geçmekte olduğu zor dönemde Özgürlük için Basın projesinin gibi “cesaretli çalışmaların” devam ettirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.
Bilgin de kabulde yaptığı konuşmada Gazeteciler Cemiyeti’nin tüm gayretiyle demokrasinin, özgürlüklerin ve basın hürriyetinin savunucusu olmaya gayret ettiğini vurguladı. Bilgin Özgürlük için Basın projesinin Cemiyet imkanlarıyla devam ettirilmeye çalışılacağını ancak destek bulunmasının önemli olduğunu söyledi. Bilgin Gazeteciler Cemiyeti’nin toplumsal duyarlılık içerisinde yeni projeleri de üstlenmeye hazır olduğunu kaydetti.