Gazeteciler Cemiyeti | GAZETECİLER CEMİYETİ CUMHURİYET’TE
19475
single,single-post,postid-19475,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

GAZETECİLER CEMİYETİ CUMHURİYET’TE

DSC_0867

01 Kas GAZETECİLER CEMİYETİ CUMHURİYET’TE

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu’nu ziyaret eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin: “Umarız Cumhuriyet Gazetesi’ni sevinç duyacağımız vesilelerle de ziyaret etmemiz mümkün olur”

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül: “İçinde bulunduğumuz durum, ayrıca açıklamaya gerek bırakmamaktadır”

Bazı  çalışanlarının tutuklanması  ve son gelişmeler üzerine Gazeteciler Cemiyeti Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu’nu ziyaret etti.  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Genel Sekreter Ümit Gürtuna, Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Kanlı, Onur Kurulu üyesi İsmet Solak ve cemiyetimiz üyelerinden Süreyya Oral, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ü ziyaret ederek olaylar hakkında üzüntüsünü belirtti. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, burada yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet’i bir kez daha üzücü bir sebeple ziyaret etmek gerçekten çok acı verici bir durum. Umarız Cumhuriyet’i sevinç duyacağımız vesilelerle ziyaret etmemiz mümkün olur. Basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü savunmamıza her şartta devam edeceğiz. Ziyaretimiz Cumhuriyet yönetimi ile çalışanlarına ve onların nezlinde baskı altında olan tüm Türk gazetecilere dayanışmamızı göstermek amaçlıdır” dedi. Erdem Gül de, “Bulunduğumuz durum ayrıca açıklamaya gerek bırakmamaktadır. Ziyaretiniz bu gösterdiğiniz dayanışma her zamanki gibi Gazeteciler Cemiyeti’ne şükran duymamızı sağlıyor” şeklinde konuştu.

DSC_0880 DSC_0868