Gazeteciler Cemiyeti | CHP Çankaya İlçe Kadın Kolu’ndan Cemiyetimize Nezaket Ziyareti
21595
single,single-post,postid-21595,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

CHP Çankaya İlçe Kadın Kolu’ndan Cemiyetimize Nezaket Ziyareti

DSC_1426

10 Oca CHP Çankaya İlçe Kadın Kolu’ndan Cemiyetimize Nezaket Ziyareti

CHP’nin Çankaya İlçe Kadın Kolu Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ile Başkan Yardımcılarından Yusuf Kanlı, CHP Çankaya İlçe Kadın Kolu Başkanı Nimet Özkan, İlçe Kadın Kolu Sekreteri Hanife İpek, İlçe Kadın Kolu Yönetim Kurulu üyeleri Banu Ayral, Jale Şervan ve Kamer Dağkıran’ı ağırladı.

Bilgin, basın özgürlüğünün demokratik toplumlardaki önemine vurgu yaparak “Demokratik bir toplumun en önemli gerekliliklerinden biri de kadınların aktif olarak toplumsal hayat içerisinde yer almasıdır” dedi.

Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle basın ve ifade özgürlüğü ile gazetecilerin karşı karşıya kaldıkları engellerin konuşulduğu görüşmede, CHP Çankaya İlçe Kadın Kolu Başkanı Özkan, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu dönemde gazetecilerin çeşitli sorunlarla başa çıkmak zorunda olduğunu belirterek “Cumhuriyet kadınları olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” diye konuştu.

DSC_1433 DSC_1435