Gazeteciler Cemiyeti | Beyhan Cenkçi ölümünün 27’nci yıl dönümünde Kaş’ta mezarı başında anıldı
22232
single,single-post,postid-22232,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Beyhan Cenkçi ölümünün 27’nci yıl dönümünde Kaş’ta mezarı başında anıldı

(1)

17 Mar Beyhan Cenkçi ölümünün 27’nci yıl dönümünde Kaş’ta mezarı başında anıldı

Bilgin: Biz susarsak toplum susar

Gazeteciler Cemiyeti’nin unutulmaz başkanlarından Beyhan Cenkçi ölümünün 27’nci yılında mezarı başında anıldı.

Kaş’taki anma törenine, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Genel Sekreter Ümit Gürtuna, Mali Sekreter Mustafa Yoldaş, Yönetim Kurulu üyeleri Güray Soysal, Ali Şimşek, Ali Oruç, Olgunay Köse, Onur Kurulu üyeleri Can Pulak, Fethi Akkoç, Denetim Kurulu Başkanı Doğan Bulgun, Denetim Kurulu üyesi Ertuğrul Bülent Danacı, cemiyet üyelerinden Cahit Dingil, Fikret Dadaş, Kaş eski Belediye Başkanı Emin Erdem ile vatandaşlar ve sevenleri katıldı.

 Başkan Nazmi Bilgin törende yaptığı konuşmada, Gazeteciler Cemiyeti’nin başta Atatürk olmak üzere, insan haklarına saygılı ve basın özgürlüğü ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek gazetecilik mesleğinin ağır bir süreçten geçtiğini anlattı.

 Beyhan Cenkçi’nin doğruluktan hiç bir zaman ayrılmadığını hatırlatan Bilgin,  “Bu Cemiyetin başkanları ve yöneticileri kuruluşundan bu yana basın ve ifade özgürlüğü için çok bedel ödeyerek hiç bir şeyden korkmamışlardır. Gazeteciler Cemiyeti’nin içine korku girmemiştir. Bundan sonrada girmeyecektir. Biz susarsak toplum susar’’ diye konuştu.

Beyhan Cenkçi için mezarı başında dualar da okundu.

(6) (9) (15)

 KAŞ KAYMAKAMI KARACAN: ‘’ BİZİ ELEŞTİRMEKTEN KAÇINMAYIN’’

Nazmi Bilgin ve beraberindekiler Kaş ‘a yeni atanan Kaymakam Bülent Karacan’a nezaket ziyaretinde bulunarak ‘hayırlı olsun’  dileklerini iletti. Bilgin, burada da Gazeteciler Cemiyeti’nin Kaş’a yaptığı katkıları anlattı. Nazmi Bilgin, Cemiyetin uluslararası ilişkileri çerçevesinde bölgeye bir basın merkezi kurulmasına yönelik çalışmalar başlatacağını söyledi.

Kaş Kaymakamı Bülent Karacan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Kaş’ın isminin büyük olduğunu ancak çok ciddi alt yapı sorunları olduğunu, bu sorunların çözümü için çalışacağını kaydetti. Sıkıntıların tespiti konusunda basının önemli bir rol üstlendiğini kaydeden Karacan, ‘Bizi izleyin ve eleştirmekten kaçınmayın’ dedi.

Nazmi Bilgin ve beraberindeki gazeteci heyeti ayrıca Kaş Belediye başkanı Mutlu Ulutaş’ı da ziyaret etti.

kaymakam ZİYARET (7)kaymakam ZİYARET (5)  kaymakam ZİYARET (9)