Gazeteciler Cemiyeti | Beyhan Cenkçi ölümünün 26’ncı yıldönümünde Kaş’ta mezarı başında anıldı
21726
single,single-post,postid-21726,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Beyhan Cenkçi ölümünün 26’ncı yıldönümünde Kaş’ta mezarı başında anıldı

17 Mar Beyhan Cenkçi ölümünün 26’ncı yıldönümünde Kaş’ta mezarı başında anıldı

Bilgin: Gazeteciler Cemiyeti’nin içine korku giremez

Kaş’taki anma törenine, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Genel Sekreter Ümit Gürtuna, Başkan Yardımcıları Ayhan Aydemir, Ertürk Yöndem, Yönetim Kurulu üyeleri, Güray Soysal, Ali Şimşek, Ali Oruç, Olgunay Köse, Onur Kurulu üyeleri Can Pulak, Fethi Akkoç, Denetim Kurulu Başkanı Doğan Bulgun, Cemiyet üyelerinden Cahit Dingil, Besim Güçtenkorkmaz, Kaş eski Belediye Başkanı Emin Erdem ile Beyhan Cenkçi’nin yeğeni Cenk Cenkçi ve ailesi ile sevenleri katıldı.

Başkan Nazmi Bilgin törende yaptığı konuşmada, Gazeteciler Cemiyeti’nin başta Atatürk olmak üzere, insan haklarına saygılı ve basın özgürlüğü ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek gazetecilik mesleğinin ağır bir süreçten geçtiğini söyledi.

Bilgin, “Bu Cemiyetin başkanları ve yöneticileri kuruluşundan bu yana basın ve ifade özgürlüğü için çok bedel ödeyerek hiç bir şeyden korkmamışlardır. Gazeteciler Cemiyeti’nin içine korku girmemiştir. Bundan sonrada girmeyecektir” dedi.

Beyhan Cenkçi’nin Kaş’a çok özel bir önem verdiğini hatırlatan Nazmi Bilgin, Cemiyetin özellikle yarımadada çevre ve doğanın korunmasına çok özen gösterdiğini söyledi.

Gazeteciler Cemiyeti’nin uluslararası ilişkileri çerçevesinde bölgeye bir basın merkezi kurulmasına yönelik çalışmalar başlattıklarını ve bunun Kaş ve çevresine çok büyük değer katacağını belirtti.

Bilgin, “Meis Adası’ndakiler bunu kıskanırken Kaş bu gelişme ile gurur duyacaktır” dedi.

Törenin ardından Kaş Merkez Camisi’nde Cemiyetimiz tarafından Beyhan Cenkçi ve vefat eden üyelerimiz için mevlit okutuldu.

IMG-20190317-WA0003 IMG-20190317-WA0006