Gazeteciler Cemiyeti | Şair Ressam Mehmet Halis Bozkurt’u sonsuzluğa uğurladık
21519
single,single-post,postid-21519,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Şair Ressam Mehmet Halis Bozkurt’u sonsuzluğa uğurladık

cenazee

06 Ara Şair Ressam Mehmet Halis Bozkurt’u sonsuzluğa uğurladık

Sevgi Çiçeği’nin Ressamını kaybettik

Şair-Ressam Mehmet Halis Bozkurt ebediyete uğurlandı.
Cemiyetimizin sanata destek vermek amacıyla düzenlediği 2’inci Uluslararası Ressamlar Çalıştayı’na katılan sanatçı Mehmet Halis Bozkurt’u sonsuzluğa uğurladık.
Geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşama veda eden Mehmet Halis Bozkurt’u son yolculuğunda ailesi, yakınları, sevenleri ve sanatçı dostları yalnız bırakmadı. Bozkurt için Gölbaşı Merkez Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, ressamlar çalıştayına katılan sanatçılar ve çok sayıda yakını katıldı. Bozkurt, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Gölbaşı Karaoğlan Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Sanatçı Mehmet Halis Bozkurt, 1950 yılında Malatya’da doğdu. Aslen Erzincan Kemaliyeli olan Bozkurt, 1974 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Zooloji-Botanik bölümünü bitirdi. Başbakanlık Atom Enerjisi Kurumu’nda asistanlık yapan Bozkurt TEMA Vakfı’nın da önceki temsilcileri arasında yer alıyordu. Pek çok sergiye katılan Bozkurt, yaşamı boyunca şiir ve resme olan tutkusundan vazgeçmedi. Televizyon programlarında sanat ve edebiyat programları hazırlayıp sunan Bozkurt, özellikle “Yabangülü” şiir kitabı, Mogan şiir akşamlarının mimarı ve sevgi çiçeği ressamı olarak tanınıyordu.
cenaze (1) cenaze (2) DSC_0619 DSC_1488 DSC_1494 DSC_1498 bozkurt