Gazeteciler Cemiyeti | Kemal Karacehennem’i andık
21711
single,single-post,postid-21711,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Kemal Karacehennem’i andık

1

07 Mar Kemal Karacehennem’i andık

Bilgin, “Kemal benim kolumu, kanadımı yarım bırakarak gitti”

Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılarından Kemal Karacehennem, ölümünün ikinci yıldönümünde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Anma törenine, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcılarından Ertürk Yöndem, Mali Sekreter Mustafa Yoldaş, Yönetim Kurulu üyeleri Güray Soysal, Ali Şimşek, Olgunay Köse, Denetim Kurulu Başkanı Doğan Bulgun, Denetim Kurulu üyeleri Mustafa Salihoğlu, Arif Koca, Faysal Geyik, Ali Topçu, Onur Kurulu üyeleri Mehpare Çelik, İbrahim Saraçoğlu, Seçici Kurul üyesi Osman Nuri Üntürk ile çok sayıda Cemiyetimiz üyesinin yanı sıra, eşi Serap Karacehennem ve Cemiyetimiz çalışanları katıldı.

Törende konuşan Başkan Bilgin, Kemal Karacehennem’in ölümünden duyduğu derin üzüntüyü, şu sözlerle ifade etti:

“Benim bir büyüğüm geçmiş yıllarda bana demişti ki, ‘Bir görevi bırakacağın zaman sevgiler üzerindeyken bırakacaksın. Hatta yaşamdan vazgeçtiğinde de, Allah sevgiler üzerindeyken ölmeyi nasip etsin.’ Ben o zaman bunun ne demek olduğunu anlamamıştım ama ne kadar önemli olduğunu şurada arkadaşlarımı görünce anladım. Geri getiremeyeceğimiz, telafi edemeyeceğimiz şeyler var… Bir de çabuk alışıp alışamayacağımız şeyler var. Kemal’in ölümü benim için çok alışılabilir bir şey değil. Her zaman o muzip gülüşüyle gelip ‘Ne haber’ dediğini düşünüyorum. Ölümün zor tarafı, geride kalanlar için özlemek galiba. Ozanın dediği gibi ‘Bir ayrılık, bir de ölüm…’ Bazen ölümden daha kötü oluyor ayrılık, çünkü ölen insan görevini tamamlayıp öbür dünyaya gidiyor, bizi özleyip özlemediğini bilmiyoruz ama geride kalanlar özlüyor. Annenizi, çok sevdiklerinizi düşünün, o ayrılık ölümden daha acı geliyor. İşte Kemal’in aramızdan ayrılışı, benim kadar pek çok arkadaşım için de çok zor. Bazen bir insanın ölümü, insanın kolunu, kanadını da götürür. O gittiğinde bir bakarsın ki, yüreğinden bir parça eksilmiş. Kemal benim kolumu, kanadımı yarım bırakarak gitti. Gerçekten çok özlüyorum. Kemal, hiç eğriliği olmayan dümdüz bir adamdı, sevgisini belli etmezdi ama çok temiz bir kalbi vardı. Türkiye’nin pek çok yerinden Kemal’e selam gönderen insanları gördüğümde, sevgisini pek çok kişinin üstüne dağıtmış bir dost olduğunu bir kez daha gördüm. Nur içinde yatsın…”

Törende duygulu anlar yaşayan Kemal Karacehennem’in eşi Serap Karacehennem de, “Ben Ankara’da kalabalık bir aileye sahip değilim ama gerek Kemal’in ölümünde, gerek sonrasında beni hiç yalnız bırakmadınız. Arkadaşlarım ve Cemiyet olarak, özellikle de Nazmi… Şimdi görüyorum ki benim kocaman bir ailem var, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

2 43