Gazeteciler Cemiyeti | Gazeteciler Cemiyeti’nden geçmiş olsun ziyareti
18852
single,single-post,postid-18852,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Gazeteciler Cemiyeti’nden geçmiş olsun ziyareti

02 Eki Gazeteciler Cemiyeti’nden geçmiş olsun ziyareti

Gazeteci Ahmet Hakan’a yapılan saldırı nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Hürriyet gazetesi ve Doğan TV (CNNTürk ve Kanal D) Ankara temsilciliklerini ziyaret etti.

Başkan Nazmi Bilgin, Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’i ziyareti sırasında, “Basında bugün siyasi erki arkasına alma, ‘Benden yanasın veya yoksun’ anlayışı hakim. En büyük tekelleşme bu” dedi. Deniz Zeyrek de siyasi iktidar yetkililerinin her konuşması sonrası Hürriyet gazetesine saldırı olduğuna dikkati çekerek, “iktidar tarafından hedef gösterildiklerini” savundu.

ziyaret1

Bilgin, Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Haber Müdürü Haluk Parlakdemir’i ziyaretinde de toplumun ülkeyi yönetenlerden çok açık tavır koymasını beklediğine işaret ederek, “Basın özgürlüğü olmazsa demokrasi de olmaz. Bu ülkeyi dışarıdan izleyen dünya ülkeleri var. Ayıplı bir ülke olarak dünyanın karşısına çıkamayız” diye konuştu. Hande Fırat da “Siz meslek büyüklerimizden öğrendiğimiz gibi, görevimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.