Gazeteciler Cemiyeti | Erdoğan Gürgen son yolculuğuna uğurlandı
18645
single,single-post,postid-18645,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Erdoğan Gürgen son yolculuğuna uğurlandı

GÜRGEN-620x400

10 Ağu Erdoğan Gürgen son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteciler Cemiyeti üyesi Erdoğan Gürgen son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğü hastanede Cumartesi günü vefat eden Erdoğan Gürgen Çankaya Hasan Tanık Camii’nde Pazar günü kılınan öğlen namazının ardından Mamak Ortaköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Erdoğan Gürgen’in cenazesine Gazeteciler Cemiyeti ve TRT’den birçok meslektaşı, sevenleri ve ailesi ve yakınları katıldı.

1935 yılında Bursa’nın İznik ilçesinde doğan Erdoğan Gürgen, mesleğe 1954 yılında Bursa Yeni And Gazetesinde başladı. Gazeteciliğinin yanı sıra Mülkiye Mektebi’ni bitirdi ayrıca fark sınavı vererek Hukuk Fakültesi mezunu da oldu. Avukatlık stajını tamamlayan, bir hafta Çorum’un Bayat ilçesinde Kaymakamlık da yapan Erdoğan Gürgen, Yeni gün, Vatan ve Tercüman gazetelerinde çalıştı.

1972 yılında Başbakanlık Basın Merkezinin kuruluş çalışmalarını yürüten Erdoğan Gürgen, Doğan Kasaroğlu’nun Genel Müdürlüğü döneminde TRT de reorganizasyon şemasını hazırladı, Hüsamettin Çelebi’nin Genel Müdürlüğü döneminde de Anadolu Ajansında Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. TRT İnceleme ve Araştırma Kurulu üyeliği, Televizyon Denetim Müdürlüğü yapan Gürgen, Antalya Bölge Radyosu Koordinatörlüğü görevinden de emekli oldu. Ankara Gazeteciler Sendikası, Türkiye Basın İş Sendikası, Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Gazeteciler Cemiyeti yönetim Kurulu üyelikleri de yapan Erdoğan Gürgen, Gazeteci Murat Gürgen’in de babası.

Başlıksız-1