Gazeteciler Cemiyeti | Cemiyetimiz üyesi Hıdır Eraslan sonsuzluğa uğurlandı
21163
single,single-post,postid-21163,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Cemiyetimiz üyesi Hıdır Eraslan sonsuzluğa uğurlandı

22 Haz Cemiyetimiz üyesi Hıdır Eraslan sonsuzluğa uğurlandı

Hıdır Eraslan’ı toprağa verdik

Cemiyetimiz Basın Meclisi üyesi ve Ankara Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hıdır Eraslan yaşama veda etti.

1949 yılında Elazığ’da doğan Hıdır Eraslan, mesleğe 1972 yılında Elazığ’da başladı. Mahalli gazetelerin haber müdürlüğünü, yazı işleri müdürlüğü görevlerini yapan Eraslan, ulusal gazetelerin muhabirlik ve temsilcilik görevlerini de üstlendi.  Elazığ Gazeteciler Derneği’nin kurucu üyesi olan Eraslan, TBB’nin Elazığ şube başkanı, genel sekreter yardımcısı ve genel başkan yardımcılığını da yürüttü.

Eraslan meslek yaşamı boyunca Tercüman Gazetesi,  AK Ajans, Anadolu Ajansı, Sabah Gazetesi, Hürriyet Haber Ajansı ve Yurt Haberler Ajansı’nda çalıştı.  Yılın Başarılı Basın Müşaviri ve Yılın Gazetecisi ödüllerine sahip olan Eraslan, Toprak ve Su İşleri Sendikası Basın Sözcülüğü, Köy İşleri Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevlerinin yanı sıra Başbakanlık Muhabirleri Derneği’nin de kurucusudur. 35 yılı aşkın süre Ankara Valiliği basın danışmanı görevini yapan Eraslan, 2015 yılında yaş haddinden emekli olmuştu. Eraslan, Karşıyaka Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından burada defnedildi.

Eraslan için Karşıyaka Camii’nde düzenlenen cenaze törenine, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Yardımcılarından Ertürk Yöndem, Cemiyetimiz onursal üyesi, eski parlamenter, vali ve emniyet genel müdürlerinden Saffet Arıkan Bedük, Onur Kurulu üyemiz Abdulkadir Çağlar ile üyemiz Süreyya Oral katıldı.

3 IMG_0248 2IMG_2565